Shamokin and Coal Township Public Library

Memorial List

October 21 to November 3, 2005

 

            Daniel Berry by Marian Edmondson.

            George Boos by Lyman & Carolyn Weaver.

            Robert E. Burt by Kay Berry, Board of Trustees, Shamokin Coal Township Public Library, Linda Latsha & Children, Tom & Martha Lynch, Joe & Vera McLaughlin, Mike, Jen & Sean McLaughlin, Lisa Palmitessa, Shamokin Area High School Class of 1957.

            Anthony J. Coronetti by Emily Anderson.

            Peter DeRito by The Backas Family.

            Russell Dunstan by Bernie & Bernice Leshinskie.

            James Gerdy by Shamokin Area Elementary School PTA.

            Robert Herb by Joe & Carol Broscious, Tom & Cindy Carl, Violet Carl.

            Marlin Heitzman by Scott, Sharon & Jarrett, Wife- Marge Heitzman.

            Howard J. Honicker by Joseph Bressi & Family.

            June Weidensaul Hoover by Shamokin Area High School Class of 1938.

            John Kotanchik by Dolores Elliott, Bruce & Joyce Hardy, Mildred Kahley, Tom & Linda Myslinski, River Front Tennants Association, Jim & Nancy (Kotanchik) Sinkus, Charles & Eva Socha, Sophie C. Tonnesen, Wilson School District Administrators.

            Betty Lauer by Ray & Colleen Lauer.

            Mildred Magaskie by George Dorko & Gere Bonchak, Lorraine (Patynski) Marchineck.

            Victoria Mazzatesta by Charles & Eva Socha.

            Marie C. Meisberger by The 24 Bridge Club.

            Allen R. Miller by Joseph Bressi & Family.

            Carl Persing by Shirley & Francis Persing.

            Ann M. Robel by Joseph Bressi & Family, Danny & Sandee Ciesluk & Family, Deb, Tom, Jason & Tommy Golumbfskie.

            Dr. David Scicchitano by Lillian & Irvin Liachowitz, Shamokin Area Elementary & Annex Office Staff.

            Mary M. Sedlock by Bob & Donna Mordan & Family.

            George Shroyer by Lois & Fritz Lark.

            Marquita Moskowitz Sire by Shamokin Area High School Class of 1944.

            Albert Stank Sr. by Wife- Dolores, Mother-in-law-Vera Young, Daughter- Susan & Family, Son- David & Grandson- Brent, Son- Albert Jr. & Family, Daughter- Linda & Family.

            Ethel May Stefanovige by Ruth Ann & Douglas Munson Sr. & Douglas Munson Jr.

            Lorraine Strausser by Rick Splane.

            Stanley Stroh by Marion L. Fischer.

            Judith Strunk by  Rick Splane.

            Merle L. Thomas by Dan & Doreen Morgan, Rita & Earle Seidel.

            Brian S. Vought by  Julie Wehr & Family.

            Anna Walburn by Fred, Shirley, Jeremy, Freddie & Robin Brosius, Jean Clews, Eric, Michelle, Erica & Holly Feese, Tina & Wayne Grow, Phil & Dorothy Haupt, Flo, Kathy & Abby James, Sonny & Roberta Jasper, Fred & Marie May & Family, Marilyn & William Murdock, Phyllis Murdock & Family, Nora & Tom Shervinskie, Charlotte Stank, Peg & Dan Smink.

            Emelie Weller by Ray & Colleen Lauer, Mary McCord, Rita Sosnoskie, Jeanette Thomas.

            Ruth M. Yoder by Janet Bitterman, Diane, Kevin, Ryan & Kiley McCormick, Betty, Steve & Kyle Bamford, Sharon, Mark, Jared & Justin Carl, Gary, Heidi & Camry Steinhart, Audrey & Gerry Mroz, Lamar Yoder & Family, Jack, Polly & Jake Schleig.

            Patricia Zalar by Ruth Ann & Douglas Munson Sr., SCI Coal Township Recreation Association, Shamokin Coal Township Joint Sewer Authority Employees.

 

Contributions to the Memorial Fund were made for:

            Albert “Greg ” Koklinski by Emily Parker.

            Raymond Poplaski by Carol & Jack Patton.

            Mary Sedlock by Ethan, Trevor & Drew Spotts, Carol & Jack Patton, Jennifer & Mike Spotts, Joannie, Don & Brian Yuricich.

            Anna Walburn by Joannie Yuricich.

            Emelie Weller by Jean Clews & Family.

            Patricia Zalar by Lisa & Tony Milbrand.