Shamokin and Coal Township Public Library

Memorial List

December 23, 2006 to January 10, 2007

 

    David Bamford by Ruth & Tom Kovell.

    Mildred Basaley by Vikki Benedetto.

    Rosella Catino by Wirerope Works, Inc.

    Dorothy Clements by Sunbury Chapter #266; Order of the Eastern Star.

    Erma Dewalt by Janet Albertini, Gloria & Michael LaCrosse, Caroline Schrepple.

    Barbara Doty by Kay Berry.

    Frank Erdman by Richard Hillbush.

    Eddie Griffiths by Len & Mary Faust.

    Theresa Hile by Joseph Bressi & Family, Peggy Brosius, Bernie & Chris Sosnoskie, Anne Spade, & Jeanie Wolf, Mrs. Carol Meisberger.

    Diane Hunter by Joseph Bressi & Family, Marcella Hombosky.

    Victor Kocur by Ann Marie McBride.

    Jane A. Lahr by Christine Keefer.

    Mildred Lehman by John & Jean Miller.

    Adam Leshinskie by Tim, Denise & Lindsay Fanella, Sharon Heitzman, Kirk & Erin Hill-Van Horn, Adam & Kitty Klebasko, Diane & Jim Luberecki.

    Rosemary McCabe by Louise Diak, Northumberland County Area Agency on Aging, Mr. & Mrs. Joseph Pupo.

    Richard C. Malick by 24 Bridge Club, Shamokin High School Class of 1942, Frances M. Zalinski.

    Grace Manney by Mary Jane Grow.

    Gilbert Martini by Rose Jones.

    Robert Martz by John & Suzanne Kiersnowski, Mr. & Mrs. Michael Maliniak, Mr. & Mrs. Donald Thomas.

    Robert M. Maue by Rae Artman, Kay Berry, Joseph Bressi & Family, Annella & Pay Chiavaroli, Kathy Gonsar & Sally T. Germak, Justin & Kathleen Kleskie, Ann Kreisher, Ann & Rob Kreisher, Barry & Donna Lentz, Lillian & Irvin Liachowitz, Connie Martini, William & Janice Miner & Sons, Vince Mirack, Dorothy E. Moser, Norma Moyer, Don & Marian Myers, Tom & Jean Olcese, Ned & Karen Sodrick, Carolyn Weaver, Bill & Jane Whitley, Jeanie Wolf, Pete & Judie Zabawsky, Tico & Sandy Zarick.

    Kathleen Polzella by Cousin: Christine Anonia, Mark & Children, Danny & Sandee Ciesluk, Violet DuDeck & Family, Marian Edmondson, Tim, Denise & Lindsay Fanella, Joan & Frank Marcinek & Family, Gloria & Tony Milunas, Rocco & Forchy Roma, Shamokin Area School Board, Shamokin Area School District Administration Secretaries : Barb, Corrine, Fran, June, Rosalie, Sheryl, Trudy & Wanda, John & Mary Stello, Gloria Treese.

    Dorothy Posca by Mr. & Mrs. R. Thomas Lynch.

    Albin Povish by Mark & Chris Anonia, Mary Ann & Bob Barrett, Gene & Nancy Boughner, Joseph Bressi & Family, Jim & Alice Bull, Sue, Rick, Lisa & Ryan Burns, Noelle Anonia & Tony Carnuccio, Danny & Sandee Ciesluk, Ken & Sharon Culton, Joan D'Avanti, George Dorko & Gere Bonchak, Violet DuDeck & Family, Marian Edmondson, Tim, Denise & Lindsay Fanella, Bill, JoAnn, Taryn & John Gilger, Mr. & Mrs. William Gilger Sr., Agnes Hancock, Andy, Doris, Jess & Jen Kalinowski, Jim & Joan Kelley, Lady Indians Basketball Team & Boosters, Linda Latsha, Lillian & Irvin Liachowitz, Gloria & Tony Milunas, Don & Marian Myers, Mary & Robert O' Brien, Rocco & Forchy Roma, Joe & Shirley Sadak, Steve & Betty Scott, Shamokin Area Education Association, Shamokin Area Elementary Faculty & Staff, Shamokin Area School District Business Office Secretaries, Shamokin High School Class of 1957, John & Rosemary Shervanick, Jerry, June & Charmaine Tetkoskie, Gloria Treese, Pamela J. Souders, Sandy & Jim Zurick.

    Francis Radziewicz by Rita & Earle Seidel.

    Phyllis Radziewicz by Rita & Earle Seidel.

    John Rhoades by Friends at Sheridan Court, Sheridan Staff.

    Lydia M. Raup by Kathy Gonsar & Sally T. Germak.

    Timothy Shingara by Joseph Bressi & Family, Doris Yost.

    Mary Steele by Shirley & Bill Golden.

    Justine Swartz by Bill & Pat Barrett, Rich, Susie, Richie & Charlie Barrett, Elwood Yost Memorial Fund: National Ticket Company Employees, Printing & Graphics Union Local 726-S, Jacque Robel & Warren Walters, Stan Zelinski & Carol Herb.

    Charley Tamkus by Parents: Vince & Grace, Ethel, Ruth & David.

    Eleanor Troutman by Bill, JoAnne, Taryn & John Gilger.

    Anthony Varano by Gene & Nancy Boughner.

    Florence T. Wharton by Agnes C. Hancock, Residents of the 5th Floor of the Lincoln Towers.

    Erwin David Williams by John & Suzanne Kiersnowski, Lillian & Irvin Liachowitz, Ruth & Dave Peck.

    Beulah Zeeger by Joseph Bressi & Family, Larry Carl & Ida Carl.

 

Contributions to the Memorial Fund were made for:

    Erma Dewalt by Agnes Adams.

    Theresa Hile by Alice & Lenny Bainbridge.

    Rosemary McCabe by Jean Spadel.

    Kathleen Polzella by William A. Edmondson, Kevin Malukas & Family, Jane & Bill Nixon & Family.

    Albin Povish by Kevin Malukas & Family.

    Florence Sabornie by Son: Mark.