Shamokin and Coal Township Public Library

Memorial List

February 24 to March 17, 2006

            Frank Arden by Ken & Anne Marie Pogozelski, Helen Powell.

            John Bach by Pickering Family.

            Pearl Bainbridge by Steve, Susan, Madison & Luke Jansen.

            John E. Brahm by Mary Brahm Janaski.

            Sherry Stoop Brinton by Dave & Edie Kashner.

            Kelly McCord Brown by Kyran & Kasey.

            John Caffery by Phyllis & Sonny Benedetto, Michael & Lisa Benedetto & Sons, Vikki & Yack, Karen & Steve Heiber.

            Margaret M. Dombroski by Mary Jean Wolf, Dave, Chris, Kyle & Kasey Williams, Dan, Jennifer & Derek Wolf, Dave, Alex & Laura Wolf.

            Robert Faust  by Gladys Evans.

            Richard Gable by Aunt Mary Lou & Uncle Jack.

            Edward Galitski by John & Susan Kiersnowski.

            Mary Gerrity  by The Keegans.

            John Halcovich by Wife: Lorraine.

            Elizabeth Harper by Miss C. Fobia & Room 101, Leona & David Janaski, Ruth Krieger, Jack, Polly & Jake Schleig.

            Edward M. Janas by Joseph Bressi & Family, Student: Violet ( Kachinoskie) Dudeck, Loyal Order of Moose Shamokin Lodge # 1149, Shamokin Area Education Association, Shamokin Area Retired Educators.

            Arlene Kauffman by Ned & Karen Sodrick.

             Bob Kerstetter by Nancy Eveland & Bob Alter, Norman & Barbara Foura, Thelma B. Klinger, Betty Weikel.

            Rita E. Kornaski by Lorraine Kushner.

            Helene Koss by Daughter: Laurel Koss.

             Rose Marie Lamey by Joanne Augustine, Joseph Bressi & Family, Danny & Sandee Ciesluk & Family, Peggy Folland, Lillian & Irvin Liachowitz, Alice & Dave Martin, SCI Coal Township Employee Recreation Association, Joanne ( Murphy) Scotko, Leona Vivino & Family, Jeff, Janet, Janine & Joe Wahosky.

             Lorraine Manley by Joseph Bressi & Family.

            Joseph Melnick by George & Rosaire Miller.

            Donald Milbrand by Kathleen & Jeffery Clutcher, Marie Evans & Family, Kathy Gonsar & Sally T. Germak, Mary & George Hack, John & Suzanne Kiersnowski, Bob & Marie Maue, Francis & Shirley Persing, Eleanor Jane Ryan, Steve & Betty Scott & Family, Chet & Marion Stesney & Family, Thomas & Jane Treese, Dorothy Welker.

            Joseph Miller by Robert & Annette Sandri.

            Eleanor Murdock by Tina & Wayne Grow & Family.

            Russ Neumeister by Joe Wargo.

            Larry Novack by Tina & Wayne Grow & Family.

            Glenn Parks by Ken & Sharon Culton, Dawn Kotanchik, Dr. & Mrs. William T. Lewis, Rescue Fire Engine & Hose Company #3, Robert & Annette Sandri, Steve & Betty Scott & Family.

            Isabel Persing by Tina & Wayne Grow & Family.

            Taylor Pfeiffer by Ned & Karen Sodrick.

            Scott Pickering by Mom & Family.

            William Pickering by Mar & Family.

            Lee S. Richie by Joseph Bressi & Family.

            Mary Romanic by Amy & Tim Golden & Family, Mary McCord, Toni & Stephen McCord.

            Michael Schankweiler by Clair & Robert Golazeski, Rosann, Tom & Ryan Hall, Traditions Salon.

            Barry Shuey by The Keegan Family, Chris & Bill Rickert.

            Gilbert Stalcoskie by Carl T. Bielski, Roslyn & Wayne Komara, Children of Margaret Nolan, Jacque Robel, The Swisher Family, Ann Tosloskie, Whitey & Joan Vetovich.

            Ruth Stasney by Mark & Nancy Clark.

            Charlie Tamkus by Parents: Vince & Grace, Austin, Jeanne & Trevor.

            Arthur "Picker" Troutman  by Pepper.

            Mary Urdzik by Joseph Bressi & Family, Patty, Ronnie & Kelly Geist, Diane Kerstetter, Joseph W. Klienschmidt, Joe, Sharon, Joey & Jeff Krushinskie, Tom, Herma, Joseph & Lorena Kutza, Arlene Dunn Morgan, Don & Marian Myers, Tom & Jean Olcese, Mary Ann & Jer Spatzer, Dolores & Jerry Splane, The Swisher Family, Bill, Sherry, Billy, Laura, Chad, Denise, & Brody Swisher.

            Cecelia Vottero by Corrine Thomas & Bob Probert, Anita Ruane, Ned & Karen Sodrick.

            Helen Wengrenovich by Anita Ruane.

            Michelle Witt by Shamokin Area Elementary PTA.

 

Contributions to the Memorial Fund were made for:

            Edward J. Galitski by Gaye & Jeremie, Tim, Amanda & Emma Nye.

            Mary Gerrity by Shirley Wetzel & Family.

            Rose M. Lamey by Mr. & Mrs. Bernard Pasierb.

            Lorraine Manley by Neighbor: Sandy Nestico.

            Mary Urdzik by Conrad & Julia Bushick.