Shamokin and Coal Township Public Library

Memorial List

March 18 to April 10, 2006

 

            Lois Ann Adams by  Brian, Michele & Danielle Adams, The Hopta Family, Joe & Sharon Krushinskie & Family, Mary McCord, Edith Persing.

            Elizabeth Arasin by  Joe & Sharon Krushinskie & Family, Mary Ann & Bob Barrett.

            Albert Bodner by Joseph Bressi & Family.

            Tom Burns by Pat  Ernest.

            Thomas Burt by Bill Rosini & Family.

            Thelma Clews by Mary Alice Shields.

            Shawn Dinklocker by Bill Rosini & Family.

            Elaine M. Dwinchick by Joseph Bressi & Family.

            Kenneth "Harry" Ebright by Scott & Karen Persing & Family, Diane & Gig Thomas & Family, Vincent P. Varano, Dolly Yocum & Family.

            Mary Edmunds by John & Marie Chiavaroli, Kathleen & Jeffery Clutc , Martini.

            Ivy S. Ernest by Ivy & Pat Ernest & Family.

            Lloyd G. Ernest Jr. by Ivy & Pat Ernest & Family.

            Lloyd G. Ernest Sr. by Ivy & Pat Ernest & Family.

            Joseph Foyle by Richard Ammerman, Mike & Ruth Bainbridge, Jim & Joan Kelley.

            Robert J. Galante by Ann Galante.

            Patrick K. Gaughan by Shamokin Area High School Class of 1957.

            Joan Hancock Hamley by Joe & Shirley Sadak.

            Shirley Ernest Hine by Ivy & Pat Ernest.

            James Hodge by Joseph Bressi & Family, Mary Jane Grow, Betty Neil, Dot & Bill Rickert & Family, Susan & Daniel Tetkoskie.

            Cecelia Hornberger by Phyllis & Sonny Benedetto.

            Edward M. Janas by Bill Rosini & Family.

            Robert Kerstetter by Residents of Lincoln Towers High Rise.

            Donald Kirby by June Schleig.

            Rose Lamey by Mr. & Mrs. Steve Dunleavy, Rose Jones, Bill Rosini & Family.

            Mary J. Lippay by Joseph Bressi & Family, The Keegan Family.

            Walter Lukoskie by Janet S. Kanaskie.

            Jannette S. Matthews by Joanne Chesney, Marian Edmondson, Elwood Yost Memorial Fund: National Ticket Company Employees, Pat Feese, Ian Fullmer, Jeanette Ludes, Printing & Graphics Union Local #726-S, Mr. & Mrs. Fred Seroski, Roger & Agnes Weikel.

            Donald Milbrand by Bill Rosini & Family.

            Anna Miller by Stephen & Toni McCord, Kyran & Kasey, Pat & Clem Kulenguskey.

            Dennis Miller by George & Barb Kashner, Nancy, Jim, Kate & Shannon, Mary McCord, Shamokin Area Education Association, Whitey & Joan Vetovich.

            Ruben Miller by Nicholas & Zenita Kopyscianski.

            A. Lee Mossinger Jr. by Mr. & Mrs. William Berkheimer.

            Glenn Parks by William R. Miller & Family.

            Rachel Pierce by Maryanna Swartz.

            Joan Pulaski by Sally Sobotor.

            Charles Rebuck by The Shamokin AYSO.

            Betty Rooney by Lorraine Crawford.

            Joseph Sarisky by The Sheridan Staff.

            Dave Shebelsky by Bill Rosini & Family.

            Barry L. Shuey by Charles Breining, Shamokin Area High School Class of 1978.

            Agnes Stesney by  Rose Jones.

            Beverly Jean Stout by Mike, Ruth, Josh & Jessica Bainbridge, Ann Beggs, Evelyn Beggs, Lorraine Crawford, Sean & Thresa Gilland, Ingersoll Rand IT Department, Ling Ma, Ron & Diane McAlpine, Mark & Lori Osbourn, Julia Stout.

            Lloyd Troup by Maxine, Terry, Colette & Natalie.

            Mary Urdzik by Ron & Gerry Bushick, Glenn & Rita Kerstetter, Mary McCord, SCI Coal Township Employee Recreational Association.

            Kathryn Walsh by Pepper, Geraldine Fasolka, Jack, Polly & Jake Schleig.

            Donna Jean Weikel by Jean & Chick Foltz.

            Eugene A. Welsh Sr. by Bill Rosini & Family.

            Alexandra (Alice) Wydra  by  Charles, Diane & Florence Krebs.

            Rebecca A. Yucha-Mazer by Ramona Arnoldin, Carl T. Bielski, Kristie & Tammy Bogush, Marie & Sharon Casper, Danny & Sandee Ciesluk & Family, Marie L. Evans, Joann Higgins, Sharon Hile, Bill & Connie Jones, Linda & Mike Knopp, Bertha Kohan, Roslyn & Wayne Komara, Jane Kropinski, Susan Kropinski, Tom, Herma, Joseph & Lorena Kutza, Erma Lorenz, Jacque Robel, Patricia Segedy, Terry Sockoloski, Sharon Stamm, Stan Zelinski & Carol Herb.

            Helen Zigner by Susie & Pat Dorion, John & Margie Witt.

            Chester Zukowski by Tom & Mary Harmon.

Contributions to the Memorial Fund were made for:

            Joseph S. Butkie by Shamokin Senior Action Center.

            Kenneth "Harry" Ebright by Albina Primerano.

            Margaret Kobel by Shamokin Senior Action Center.

            John Kotanchik by Shamokin Senior Action Center.

            Beverly Stout by Lenny & Ann Bainbridge.

            Rebecca A. Yucha-Mazer by Norma & Robert Albert.

            Margaret Zlotorzynski by Shamokin Senior Action Center.