Shamokin and Coal Township Public Library

Memorial List

May 16 to June 11, 2007

    Roy M. Anderson Jr. by Aunt Emily.

 

    Leonard Bainbridge by Ann Fidler & Son: Rob & Cheryl & Family.

 

    Robert Chaundy by Gemberling & Bainbridge Families, Joseph Bressi & Family, Dominic & Kathy McGinley & Kenia Pensyl, Jacque Robel, Vince P. Varano, Amy & George Zalar & Family & Holly Chernago & Family& Helen Kuzmick & Family.

 

    Jane Delorso by Karen & Irvin Adams, Cindy & Chauncey D. Knopp, Tara & Tim Knopp, Stacey, Michael & Ian Shay & Sara Yoder, Scot's Meat Room Employees, Alexandra, Kristopher & Wyatt Smith.

 

    William Diehl by Sandy & John Avellino, Margaret Avellino, Kelly, Brad, Brady & Olivia Haupt, SCI Coal Township Employees Recreation Association, Shamokin Annex Sunshine Club, Shamokin Area Education Association, Nancy & Stephen Suchanick, Sandy Zurick.

 

    Betty L. Faust by Steve & Toni McCord.

    Frank Ferrari by Klienschmidt Family, Jim & Michelle Reynolds, Logan & Jacob Reynolds.

 

    Nancy C. Friedman by Joseph Bressi & Family, Mr. & Mrs. Ralph Buchspics, Joanne Chesney, Michael Domzalski, Monica Domzalski, Rosann & Tom Hall, Cal & Roseann Harris & Family, Karen & Steve Heiber, Therese & Margie Kleinschmidt, Marge & Frank Konopka, Lillian & Irvin Liachowitz, Monica Martin, Mr. & Mrs. Edward O'Brien, Albina Primerano, Charmaine & Barry Smith, Sis & Joe Thiroway, Joyce Thomas, Terry & Ann Vesnefski, Bob & Barbara Whispell, Sharon Williams, Stephen & Maureen Zarick.

    Joseph Gricoski by Ralph Long Jr..

    Eddie Griffiths by Uncle Lenny & Aunt Mame.

 

    Elizabeth Haddock by Barry & Joann Ramp, Corrine Thomas.

    Marlin Heitzman by Wife: Marge Heitzman, Scott, Sharon & Jarrett Heitzman .

    Charles E. Hoffa by His Family.

    Brian Jepko by Nancy Jarosky.

    Anita Karpinski by Joseph Bressi & Family, Rhonda & Tom Eckman, Stephen & Maureen Zarick.

 

    John & Pauline Kuzmick by Helen, Bill, Aaron & Erica Kuzmick & George, Amy, Blake & Elizabeth Zalar.

 

    Helen Macalady by Joseph Bressi & Family, Constance Martini, Shamokin High School Class of 1939, Frances M. Zalinski.

 

    Mina, Jack & Robert Martz by Tom & Paula Tidey & Family.

    Bill Middlesworth by Thais Middlesworth.

    Catherine Ambicki Moore & Marlin G. Moore by Carol A. Moore.

    Edith Mroz by Bob & Shirley Starke.

    Caroline O'Brien by Coffee Klatch Lincoln Towers, Gertrude Snyder & Family.

    Charles "Herbie" Pensyl by Sonny & Roberta Jasper, Steve, Bernadette & Marisa Miller, Nancy & the Staff from Mac's, Dot Smink, Miriam Startzel, Marian Ramer & Jacqueline Witmer.

    Lottie Poster by Ladies of Overlook Ridge.

    Felix Procopio by Donald & Mary Tyson.

    Marian Reed by Susan, Debbie, Tom & Families.

    Judy Royack by Mimi Graykoskie Kantner & Family.

    Josephine Rumberger by Traditions Salon & Gift Shop.

    Mark "Doogie" Sabornie by Joseph Bressi & Family, Pepper, Tom & Paula Tidey & Family.

 

    Arthur Santell by Ann Tosloskie.

    Gladys Shebelskie by Joseph Bressi & Family, Traditions Salon & Gift Shop.

    Clarence & Muriel Sheriff by Brian, Beth, Megan & Matthew Sheriff.

    Ronnie Sheriff by Brian, Beth, Megan & Matthew Sheriff.

    John, Naomi & Jennie Shinskie by Thais Middlesworth.

    Margaret P. Shroyer by Joseph Bressi & Family, Lillian & Irvin Liachowitz.

    Kenneth Smink by Marlin & Peg Persing.

    Larry Stank by Shamokin Area High School Class of 1970.

    Florence Stankiewicz by Mr. & Mrs. John Faraguna, Mr. & Mrs. Richard Price & Family, Whitey & Joan Vetovich, Don & Joannie Yuricich.

    Eleanor Stawahansky by Marie Maue, Peter & Judy Zabawsky.

    Barbara Stuck by Barbara Stancavage.

    Eleanor Sunbery by Stephen, Bernadette & Marisa Miller, The Sunflower Club.

    Michael Swatt by Joseph Bressi & Family, Joan D'Avanti, Mr. & Mrs. John Demas, Tom & Sarann Keyack, Joan Marcinek & Family, Lindy & Janet Reed.

    Jean Eliza Swett by Tom & Paula Tidey & Family.

    Charley Tamkus by Mom, Dad, Cheryl, Jeff & Chad & Family.

    Elwood Tyson III by Allen & Irene Grow.

    Mary J. Visotski by Kay Berry, Betty & Bill Gilger.

    Jeffrey Wahosky by Kathy Albright, Carl T. Bielski, Joseph Bressi & Family, Danny & Sandee Ciesluk & Family, Doris & Andy Kalinowski & Girls, Kleinschmidt Family, Vince Mirack, Maryanne & Andy Moyer, Jacque Robel, Ken & Susan Staner, Chet Stesney, Judie Urick & Family.

    Kenneth D. Weaver by Noriene & Andrew Ladd.

    Lyman "Beans" Weaver by Mary Welker.

    Kitty Walsh by Danny & Sandee Ciesluk & Family.

    Suzanne E. Wehr by Meg & Charlie Bartol, Kay Berry, Joseph Bressi & Family, Allen & Irene Grow, Garth Hall, John & Mary Hilbush, Joe & Marie Kobi, Linda Latsha & Family, Don & Marian Myers, Joe & Shirley Sadak, Patricia Segedy & Family, The Splane Family, Corrine Thomas & Bob Probert, Frank & Pat Troxell, Dick & Jane Willliams, Robert & Catheline Yorwarth, Carole & Alan R. Young.

    Dominic Yuricich by Joseph Bressi & Family, Dave, Sue, Chris, Elizabeth, Noah & Gabby, Cal & Roseann Harris & Family, Ray & Colleen Lauer, Printing & Graphics Union; Local 726-S.

    James E. Yurick by Joseph Bressi & Family, Coal Township High School Class of 1946, Sonny & Roberta Jasper, Doris & Andy Kalinowski.

 

Contributions to the Memorial Fund were made for:

    Robert "Gupps" Chaundy by James & Doris Tyler, James & Rhonda Tyler.

 

    James Cress by Don & Joannie Yuricich.

 

    Judy Royack by Joannie (Nezerski) Yuricich.

 

    Mark "Doogie" Sabornie by Suzanne & Bob Starke.

 

    Gloria Socko by Joannie (Nezerski) Yuricich.

 

    Florence Stankiewicz by Diane Nolter Grommett & Sons Clint & Mike, Carol Nezerski.

 

    Michael Swatt by Mr. & Mrs. John Faraguna.

 

    Jeffrey Wahosky by Bob & Norma Albert, Cheryl Meredith, Pat & Bernie Meredith, Tim & Allison Showver & Family.

 

In Honor Of:

    Our Lady of Lourdes Class of 2007 by Mr. & Mrs. Edward Madden.