Shamokin and Coal Township Public Library

Memorial List

May 6 to May 24, 2005

            James Ambrose by Lillian & Irvin Liachowitz.

            Ronald Berry by Shamokin Loyal Order of Moose Lodge #1149, John, Annette, Matt & John, Jr. Williams.

            Rita Boblick by Mr. & Mrs. Mark Anonia.

            Charlotte M. Brierley by John Witkowski.

            Julius A. Budwash by Aqua Pennsylvania Roaring Creek.

            Glenn T. Dressler by Jerome & Mary Jane Barcavage, The Candelora Families; Barbara & Tony, Tony & Diane & Family, Tim & Betsy & Family, David & Susan & Family & Michele & Hiram & Family, Shamokin Loyal Order of Moose Lodge #1149.

            Robert Duncheskie by Jeffrey & Kathleen Clutcher, Earl & Vida Delbaugh, Joann Higgins, Lana, Cindy, Andy & Families, Ceil Strausser.

            Mary Lou Engle by Joseph F. Rebar, Shamokin High School Class of 1942, Frances M. Zalinski.

            Myrtle Gubernot by Ned & Karen Sodrick.

            Frederick P. Herman by Lillian & Irvin Liachowitz, Shamokin High School Class of 1941.

            John W. Hilbush by JoAnn Dobeck & Family, Paul, Deb & Matt Losiewicz, Joe & Shirley Sadak, Jane Smith, Lyman & Carolyn Weaver.

            Patricia Hoffman by Joe & Shirley Sadak.

            Harriet Huxta by Brady Fire Company.

            D. Elenor Jones by Eleanor Jane Ryan.

            Clarence F. Kachelries by Wendy Smith Delorso & Amy Smith Bressi, Dorothy Smith Seasock, Jane & John Smith.

            Lena Kacyon by Shamokin Area Elementary PTA.

            Sam Kacyon by Shamokin Area Elementary PTA.

            Gloria J. Kijewski by Joan D'Avanti, Kathy Gonsar & Sally T. Germak, Mary Halkovich, Catherine Klemick, Mary Krajewski, Madalyn McIndoe, Residents & Staff of The Harold Thomas Highrise.

            Mary Kline by The Paper Magic Group, Residents & Staff of The Harold Thomas Highrise.

            Hunter Madden by Brady Fire Company.

            Marilyn Marlow by Annie Russ.

            Theresa Mirack by Chet & Eve Gemberling.

            Margaret Neary by Carole & Bob Eckman.

            Henry Olaf by Michael & Lisa Benedetto & Sons, Phyllis & Sonny Benedetto, Karen & Steve Heiber, Vikki & Yack.

            Albert Pahutka by Jeanette Burba, Karen & Steve Heiber.

            Mary Pollyniak by Dave, Lynette & Kiana Motto.

            Mary Purcell by Joe & Shirley Sadak.

            Jeffery Loren Smith by Phil & Nona Nagy & Family.

            Josephine Sockoloski by Diane & Marlene Fedorczak.

            Harry Spayde by Merry Carol Starr.

            Thomas Stellmach by Anne Schlagle.

            Judith A. Strunk by Mary Ann Christ, Debra A. Honkus, Bill & Janice Miner, Barry & Connie Richie, Jonathan & Ashley Steinhart.

            Charlie Tamkus by Parents, Vince & Grace & Sandy.

            Donald E. Treibley by Louise & Karyn.

            Marion Troutman by Principal Office Secretaries, Shamokin Area Administration Office Secretaries; Trudy, Rosalie, June, Wanda, Fran, Corrine, Sheryl & Barb.

            Sophia Vitacco by Daughters, Mary & Celie.

            Isabel Worhach by Brady Fire Company.

            William P. Zurick by Mr. & Mrs. Ralph Cestone.

 

Contributions to the Memorial Fund were made for:

 

            Eddie Griffiths by Grandparents Ed & Nani, & Great Grandmother Betty Pandie.

            Myrtle Gubernot by Jazz & AnnLouise Diminick.

            Theresa Mirack by Adeline Dilliplane.

            Marge Neary by The Tamkus Family.

            Edward Otto by Juls & Esther Ardan.

            Raymond K. Villari, Jr. by Sharon Nahodil & Ruth Folder.

            John L. Zalar by Wife, Rita.