Shamokin and Coal Township Public Library

Memorial List

June 28 to July 12, 2006

 

            David “Corky” Bamford by Robert “Ochey” Bamford & Danielle Bamford Olsen, Freeman & Nancy Betz, Bill & Betty Bradley, Albert & Lois Buchinski, Erma Krayniak, Charles Kuhns, Ray & Colleen Lauer, George & Rosaire Miller, Marie O’Day, Max Switaj.

            Albert Bartol by Norma & Bob Albert, Mary McCord, June Schleig.

            Patricia Bolick by Fran & Dan Sugg.

            Anthony M. Campbell by Charmaine & Barry Smith.

            Marion Clark by Ralph M. Evans.

            Marian Early by Gertrude Breining, Elaine Snyder.

            Roger Fegley Sr. by Rae Artman, Joseph Bressi & Family, Bryon & Stacey Chowka & Family, Myron & Karen Chowka, Joan D’Avanti, Robert & Clare Golazeskie, Mr. & Mrs. George Jones & Family, Mrs. Margaret Jones & Family, Lillian & Irvin Liachowitz, Erma Lorenz & Family, Jean Neumeister, Shamokin ASYO Regional 510, John & Rosemary Shervanick, Catherine & George Shurgalla, Ken, Susan, Kenny & Mark Staner, Roxy Tobias, Your PTA Family.

            Margaret M. Hendricks by Tootsy Heitzman & Family, Vera Peronace.

            Margaret James by Mr. & Mrs. J. Petrovich.

            Theodore F. Johns by Hilda & Frank Patrick.

            Todd Latsha by Mark & Chris Anonia, Rae Artman, Bob & June Buczeskie, Mike, Sherri & Marshall Buggy, Sue & John Eveland, Peggy Glennon, Brad, Kelly, Brady & Olivia Haupt, Carol & Barbara Jones, National Ticket Company, Jean Neumeister, Nancy & Stephen Suchanick.

            Joseph Leopold by Lorraine Crawford.

            Ruth Ann Lindberg by SCI- Coal Township Education Department.

            Gilbert Martini by Mrs. Stella Chesney & Family, Carol & Barbara Jones, Erma Krayniak.

            Alfred Nezerski by Joyce & Dave Backes, Joseph Bressi & Family, Dave, Sue, Elizabeth, Chris & Noah, Sue Dinklocker, Cal & Roseanne Harris, Scott, Angela, Erin & Emily Long, June Eby & Robert & Donna Mordan, Ernie & Sandy Salamone & Family, The Vetovich Family, Abby L. Witt & Cindy Bonshock.

            Renet Procopio by Husband: Jim Procopio.

            Clifford R. Roseman by Aqua Pennsylvania/ Roaring Creek, Yack & Vikki.

            Jean H. Stank by Clara & Jerry Blasko, Tico & Sandy Zarick, George Dorko & Gere Bonchak, Bill, Shirley & Casey Elliott, Mrs. Paul Labosky, George & Rosaire Miller, Ralph & Sandy Moore, Shamokin Area High School Class of 1938, Jean Spadel, Mr. & Mrs. Ronald Zyla.

            Charles Tamkus by Vince, Grace, Jeff & Cheryl.

            Charles Tosloskie by Jack, Mullet, Joe, Steve, Elvis, Bob P., Terry, Rubber & Rollman, Florence Janaskie, Margaret P. Scicchitano.

            Sara Lark Twiggar by Bob & Irene Buczeskie, The Card Club: Janet, Barbara, Pat, Dee, Dorothy, Lee, Pat D. & Carol, Mr. & Mrs. H. Vernon Davis, Mary Eckenrode, Sarah B. Kelly, Carol Lark, Robert & Susan MacLarkey, John & Janice Steinhart.

            Lorraine Washburn by Ann Stamets, Mary Stevenson & Frances Furgele.

            Lyman Weaver by Mrs. Stella Chesney & Family, Carol & Barbara Jones, Ron & Becky Weller.

            Grace Williams by Mr. & Mrs. William Berkheimer.

Contributions to the Memorial Fund were made for:

            David “Corky” Bamford by Jerry & Shirley Hughes.

            Roger Fegley Sr. by Don & Joannie Yuricich.

            Margaret M. Hendricks by Joe & Lucy Surak.

            Todd Latsha by Helen Clark & Family.

            Frank Maliszewski by Norma & Bob Albert, Helen Clark & Family.

            Joseph Miller by Lucy Surak.

            Clifford R. Roseman by Suzanne & Bob Starke.

            Lyman Weaver by Jerry & Shirley Hughes.