Shamokin and Coal Township Public Library

Memorial List

August 19 to September 8, 2010

            Keith Bramhall by Joe, John & Maria Bressi.

            Thomas Breslin by Cathy, Cal & Amanda Sledgen.

            Leonard Cecco by Judy Laubach, John & Polly Laubach.

            Betty Culp by Nancy Eveland & Bob Alter, Ann, Rob & Cheryl Fidler &Family & John Kehler, Donna & Barry Lentz, Helen Lynch, Pepper, Nancy Smith, Jane Williams & Family.

            Russell R. Dindorf by Ronald Kuhns.

            Delores Dupnack by Peggy Snyder.

            Bill & Nancy Erdman by Chris Yanick.

            Patricia Erdman by Sandy & John Avellino & Family, Marie & Sherri Lahr, Mary & Claire Long & Family.

            John Fitzpatrick by John A. Witkowski.

            Charles “Chick” Foltz by Melissa Rea, Rescue Fire Engine & Hose Company #3.

            Marcus Fretz by Shamokin High School Class of 1949.

            Francis Gable by John A. Witkowski.

            Lorraine Germuth by Kathy Gonsar.

            William F. “Peanuts”Gruneberg by Kathy Gonsar, Don & Marian Myers.

            Irene Graboski by Danny & Sandee Ciesluk & Family, Chillers, Jolene, Sarah & Jackie, Margaret Jones (Sissy), Attorney & Mrs. Myron Moskowitz, Tico & Sandy Zarick, Steve & Jan Zarick, Pete & Stacy Zanella.

            Erma Horn by Mr. & Mrs. Anthony Ostroski, Patti & John Troutman, Nancy & Jim Williams.

            Jean Kerstetter by Rae Artman, Joe, John & Maria Bressi, Joseph Kleinschmidt, Shamokin High Scholl Class of 1946, Peggy Snyder.

            Francis Keyack by Irvin Liachowitz, Irene Steinhart, Jane Whitley.

            Adam Klebasko by Mike, Corrine & Jared Carpenter, Danny & Sandee Ciesluk & Family, Ken & Sharon Culton, Robert & Leanna Derk, George Dorko & Gere Bonchak, Kathy Gonsar, Mr. & Mrs. Joseph Haddock & Family, Jerry & Shirley Hughes, Lori, Jeff & Konrad Kehler, Margaret & Frank Konopka, Irvin Liachowitz, Library Board of Trustees, Tom & Mary Ellen Lowe, Edward & Diane Luberecki, Walter Pasternak, Jacque Robel, Cindy, Melissa, Ryder, Matthew, Kim, Ethan & Little Matt, Jack, Polly & Jake Schleig, Shamokin Area Education Association, John, Chris, Jeff & Nicole Steele, Ryan & Shelly Sutsko, Corrine Thomas & Bob Probert, Vetovich Family, Greg & Donna Wisloski.

            Mary Kozlowski by TOPS Club Members.

            Linda S. Lahr by Joe, John & Maria Bressi, Dolly Brown, Ken & Sharon Culton, Ann, Rob & Cheryl Fidler & Family, Kathy Gonsar, Jeanne & Bill Hoffa, Donna & Barry Lentz, Mary McCord, Linda Latsha & Tracy & Bob McIntyre, Steve & Betty Scott & Elissa & Dan Mroz & Emily & Jason Lehman, Marie Maue, Chris & Jordan Rickert, Al & Roseann Varano.

            Alfred A. Landi by Joe, John & Maria Bressi.

            Robert Lenig by Kathy Gonsar.

            Lillian Liachowitz by Pam & Craig Rhoades, Dr. & Mrs. Nicholas Spock.

            James R. Nolan by Marion & Chet Stesney.

            Timothy Michael Nye II by Joe, John & Maria Bressi, Pat & Jim Bressi, Uncle Reynold & Aunt Dolores Elliott, Eleanor Evans (Aunt Peachie) & Bob & Family, Aunt Michelle, Kyle, Kasey & Bunny Fabian, Nancy, Shannon & the Staff at Mac’s, Palmer’s Diner.

            Rose Olsheski by Jeanette Burba, Marcella Hombosky.

            Ronald R. Procopio by Trish, Donna & Dawn Ginny.

            Pauline Ruth Raker by Terri Denison, Friends of Paula & John Williams, Jane Whitley, Jane Williams & Family.

            Albert Santor by LaRue Beck, Jim & Teena Blessing, Kristie & Mike Bogush, Joe, John & Maria Bressi, Pat & Jim Bressi, Danny & Sandee Ciesluk & Family, Coal Township High School Class of 1957, Celie Faust & Kathy Jeremiah, Bill & Shirley Golden & Family, Kathy Gonsar, JoAnn Higgins, Mike & Linda Knopp, Margaret & Frank Konopka, Irvin Liachowitz, Rita Nisanaliglu, Palmer’s Diner, Pam Pesarchick & Family, Chet Purcell, Patricia Segedy & Bernadette (Segedy) & Robert Dry, Corrine Thomas & Bob Probert, Tuesday Bridge Club, Chris, Lanza & Dawson Williams.

            William Sarge Jr. by Rescue Fire Engine & Hose Company #3.

            Howard W. Scheithauer by Doris Bamford & Family, Mr. & Mrs. Michael Kwasnoski, Shamokin Area Community Hospital, Sharon Stamm, Clara R. Wagner.

            Ted Silker Jr. by The Kiwanis Club of Shamokin.

            Dorothy Slodysko by Rita Nisanalioglu.

            Charley Tamkus by Mom, Dad, Kim & Zack.

            Donna Weikel by Mom; Jean Foltz.

            Peter Wengrenovich by Rae Artman, Pepper, Mary Tyson.

            Syl Worhacz by Judy Laubach.

            Patrick Yucha by Albert, Michelle, Paula & Juliann, Danny & Sandee Ciesluk & Family, Cindy Heins, John & Candi Spears, Ryan & Shelly Sutsko, Nancy & Jim Williams.

            Catherine Yuricich by Joe Gubernot, Joy Pensyl, Mr. & Mrs. Dave Madden, Don & Joannie Yuricich & Family, Monica Fitzpatrick.

 

Contributions to the Memorial Fund :

             William Gruneberg by Mr. & Mrs. Steve Dunleavy, Bob & Suzanne Starke.

             Margaret Heiser by Chet & Marion Stesney.

             Adam Klebasko by Mr. & Mrs. Steve Dunleavy.

             Alfred Landi by Loretta Brown.

             Timothy Michael Nye II by Curtie, Cooper, Peyton, Alexis, Ivy & Brittany.

             Rose Olsheski by Ed & Loretta Brown.

             Albert Santor by Robert J. Albert, Florence Krebs, Cecelia & Snowy, Chet & Marion Stesney.

 

In Honor Of :

              Joy Knapik by Ronald A. Valenia.